Середа 12 серпня 2020 р. 11:38 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Переваги централізованої системи призначення і виплати пенсій

У Пенсійному фонді України активно створюється нова система обслуговування громадян та обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій. З 1 серпня така система буде запроваджена і в Чернігівській області.

Основними принципами цієї системи є: відмова від паперового документообігу при формуванні пенсійної справи; дистанційне обслуговування громадян; мінімізація людського фактору; можливість обслуговування громадян у будь-якому органі Фонду незалежно від місця реєстрації; підвищення якості і зменшення часу обслуговування.

Після запровадження цієї системи вся інформація про особу, що звертається за пенсією, зберігатиметься в електронній пенсійній справі, сформованій під час першого звернення громадянина у Фонд. Електронну справу оброблятимуть через централізовану систему призначення та виплати пенсій. Для пенсіонерів це означатиме, насамперед, скорочення терміну обслуговування під час надання документів, строку призначення пенсій, заявником подаватимуться оригінали документів без їх ксерокопій, а паспорт, трудова книжка, інші необхідні документи підлягатимуть скануванню безпосередньо спеціалістом пенсійної служби, який здійснює їх прийом. Ця система буде єдиною для всіх управлінь Пенсійного фонду України, захищеною за сучасними стандартами, що унеможливить втрату персональних даних та витік інформації. Нова система аналізує можливість призначення пенсії за всіма варіантами, на які має право пенсіонер. При цьому не потрібно буде писати заяву на призначення визначеного виду пенсії, варто лише зазначити, що громадянин претендує на призначення пенсії у найвигіднішому для нього розмірі. Значно розширюються можливості дистанційного обслуговування громадян, залучаючи до цього Контакт – центр та веб-портал Пенсійного фонду України. Так кожен громадянин через веб-портал електронних послуг матиме доступ до своєї пенсійної справи. Одержавши електронний цифровий підпис, через персональний кабінет на веб-порталі можливо подати заяву на перерахунок пенсії, не виходячи з дому, контролювати вчасність виплат. Крім того, через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду громадянин має право подати звернення, скаргу, отримати необхідну консультацію фахівців, записатись на прийом.

За інформацією Чернігівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.