Субота 08 серпня 2020 р. 21:10 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Ведення реєстру застрахованих осіб

Одним із важливих завдань для спеціалістів відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України є формування та ведення обліку осіб у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, їх ідентифікація у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Незважаючи на те, що функцію прийому звітності покладено на органи державної фіскальної служби, спеціалісти відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем продовжують займатися обробкою всієї звітності, що надходить від платників єдиного внеску. Відповідно до чинного Порядку обміну інформацією між Пенсійним фондом України та державною фіскальною службою України, Пенсійний фонд щоденно отримує відомості зі звітності платників (страхувальників) щодо застрахованих осіб і сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Програмними засобами Пенсійного фонду контролюється звіт, встановлюється правильність поданого звіту, здійснюється моніторинг помилкових звітів. В разі виявлення помилкових звітів працівники відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем повідомляють страхувальників про такі випадки. За 5 місяців 2016 року спеціалістами відділу опрацьовано 27865 звітів. Щомісячно Державний реєстр застрахованих осіб поповнюється даними стосовно 108,4 тис. осіб, які працюють на території міста Чернігова, Чернігівського та Куликівського районів Чернігівської області.

Контроль за забезпеченням актуальності відомостей, які надійшли від органів фіскальної служби здійснюється шляхом щоденного формування статистичного звіту протягом усього звітного періоду.

Спеціалістами відділу протягом 5 місяців 2016 року з метою забезпечення внесення достовірних даних до Реєстру застрахованих осіб повідомлено 954 страхувальників про помилки у звітності та надано консультації з питань виправлення помилок.

Інформація з реєстру застрахованих осіб використовується для забезпечення права громадян на пенсійні виплати та допомоги та для попередження зайвих виплат бюджету Фонду. Для забезпечення цієї мети з початку року опрацьовано 2148 звернень громадян на одержання даних із Державного реєстру застрахованих осіб та 9983 запити від відділів з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій.

Відділ ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем