Четвер 06 серпня 2020 р. 00:54 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Інформація щодо змін в законодавстві стосовно врахування для обчислення пенсії заробітної плати за період до 1 липня 2000 року

15 квітня 2016 року набув чинності Закон України від 26.03.2016 № 1043-VІІІ “Про внесення змін до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії” (далі  - Закон 1043).

З урахуванням внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Враховуючи вищевикладене, починаючи з 15.04.2016 р. за бажанням пенсіонера, у разі доцільності, обчислення пенсії може здійснюватися в тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30.06.2000 р. – за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.

Для забезпечення виконання вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі Закон) щодо можливості обчислення розміру пенсій з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу осіб, яким пенсії призначені у період  з 01.01.2016 р. по 14.04.2016 р., просимо звертатися до Чернігівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України з відповідною заявою та довідкою про заробітну плату, форма якої передбачена додатком № 1 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2015 № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (з наступними змінами).

Перерахунок призначеної пенсії буде проводитися з урахуванням термінів, визначених статтею 45 Закону, а саме:

- з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно;

- з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові