Четвер 06 серпня 2020 р. 00:38 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Врахування заробітної плати при обчисленні пенсії в поточному році

З 15 квітня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» від 29.03.2016 №1043-VIII, якими врегульовано питання врахування заробітної плати при обчисленні пенсії в поточному році.

Відповідно до вказаного закону для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Положення цього Закону поширюються на осіб, яким пенсії призначені (перераховані) у період з 1 січня 2016 року до дня набрання чинності цим Законом.

Довідка про заробітну плату надається встановленого зразка (Додаток 1) до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" від 07.07.2014 № 13-1 (пункт 2.1 розділу ІІ).

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові