Четвер 06 серпня 2020 р. 00:48 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Ведення Реєстру застрахованих осіб

Для забезпечення прав громадян на належний соціальний захист в Україні створено та успішно функціонує автоматизований банк даних - Реєстр застрахованих осіб, де накопичуються персональні дані про заробіток, внески, страховий стаж з усіх місць роботи та інші відомості, необхідні для обчислення та призначення пенсії і соціальних виплат.

Одним із найважливіших аспектів ведення Реєстру застрахованих осіб є надання страхувальникам консультацій та роз'яснень щодо заповнення звітності, а застрахованим особам — щодо їх прав у соціальному страхуванні. Достовірні відомості в Реєстрі застрахованих осіб є запорукою соціальної захищеності найманого працівника.

З метою формування в Реєстрі достовірних відомостей 6 грудня 2016 року заступником начальника відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем Чернігівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Юлією Нітченко проведено засідання “круглого столу”, учасниками якого стали представники бухгалтерської служби підприємств, організацій та установ міста Чернігова, а саме: управління культури та туризму Чернігівської міської ради, комунального шляхо-будівельного підприємства, КЛПЗ "Чернігівський облтубдиспансер", Чернігівської філії ПАТ "Укртелеком", Чернігівського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів філії "Управління магістральних газопроводів Київтрансгаз" та інші.

Найбільш актуальним питанням для обговорення стала сплата єдиного соціального внеску з мінімальної заробітної плати та її відображення у звітності. Розглянуто різні ситуації перебування працівників у трудових відносинах, визначено методику відображення у звітності кожної з них. В кінці зустрічі бухгалтерам повідомлено про можливість контролювати відомості, що містяться на персональних облікових картках в реєстрі застрахованих осіб за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Спеціалістами управління проводиться системна та послідовна робота щодо роз’яснення питань ведення Реєстру застрахованих осіб, а саме відпрацювання помилкових звітів страхувальників шляхом їх інформування в телефонному режимі про помилки та можливості їх виправлення, надсилання інформаційних листів страхувальникам, проведення семінарів з представниками підприємств та організацій, висвітлення цих питань у засобах масової інформації.

Під час проведення всіх цих заходів було наголошено, що помилки у звітності негативно впливають на достовірність даних по застрахованих особах та реалізацію їх прав у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні.