Четвер 06 серпня 2020 р. 00:42 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Роботодавцям — про легалізацію заробітної плати

На тематичному семінарі з роботодавцями міста Чернігова «Дієві форми співпраці центру зайнятості з роботодавцями та соціальними партнерами з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з особливими потребами» 17 листопада 2016 року в залі засідань Чернігівського міського центру зайнятості серед іншого було розглянуто питання детінізації зайнятості та легалізації заробітної плати.

Від Чернігівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України на заході був присутній начальник відділу платежів до пенсійної системи Олександр Ткаченко, який у своєму виступі звернув увагу на проблемні чинники, що спричиняють «тіньову» зайнятість населення та отримання заробітної плати «у конвертах».

Основний акцент посадовець зробив на підвищенні ефективності спільної роботи Пенсійного фонду з органами влади, державної виконавчої служби, соціального захисту та державної фіскальної служби з питань наповнення бюджету Пенсійного фонду, оскільки саме злагоджене функціонування цих структур є важливим чинником соціальної стабільності.

Також, Олександр Анатолійович проаналізував динаміку заборгованості до бюджету Пенсійного фонду України, зосередивши увагу на роботі відповідних комісій, до повноважень яких входить розгляд зазначених питань.

«Виплата заробітної плати у «конверті» обкрадає людей і державу, послаблює соціальний захист працівників, тож легалізація та офіційне оформлення трудових відносин між роботодавцями і найманими працівниками — важливий напрямок роботи Пенсійного фонду, оскільки є вагомим джерелом збільшення доходної частини бюджету Пенсійного фонду України, а, отже, і гарантією пенсійних виплат», - наголосив Олександр Ткаченко.